Past Class Prizes

Autumn Quarter 2021-2022

Course Instructor(s)
ADMINISTRATIVE LAW – LAW 7001 – Class #1003 Anne O’Connell
ADV ENVIRONMENTAL LAW CLC – LAW 908 – Class #1067 Deborah Sivas
ADVANCED TORTS – LAW 4017 – Class #1017 Robert Rabin
ALW: APPELLATE LITIGATION – LAW 7836 – Class #1002 Steven Hirsch
ART AND THE LAW – LAW 3502 – Class #1019 Adine Kernberg
BANKRUPTCY – LAW 1003 – Class #1020 George Triantis
CIVIL PROCEDURE I – LAW 201 – Class #1033 David Freeman Engstrom
CIVIL PROCEDURE I – LAW 201 – Class #1034 Lawrence Marshall
CIVIL PROCEDURE I – LAW 201 – Class #1035 Shirin Sinnar
CIVIL PROCEDURE I – LAW 201 – Class #1036 Diego Zambrano
COMPARATIVE LAW & SOCIETY – LAW 5042 – Class #1044 J. Rogelio Perez-Perdomo
CONTRACTS – LAW 205 – Class #1051 Barbara Fried
CONTRACTS – LAW 205 – Class #1052 Mark Kelman
CONTRACTS – LAW 205 – Class #1053 Julian Nyarko
CONTRACTS – LAW 205 – Class #1054 Sarath Sanga
CORPORATE GOV PRAC SEMINAR – LAW 8001 – Class #1156 Sophia Karas
CORPORATIONS – LAW 1013 – Class #1055 Curtis Milhaupt
CRIM DEFENSE CLC: CLC PRACTICE – LAW 904A – Class #1057 Ronald Tyler
CRIM DEFENSE CLC: CLC METHODS – LAW 904B – Class #1058 Ronald Tyler
CRIM DEFENSE CLC: CLC COURSEWK – LAW 904C – Class #1059 Ronald Tyler
CRIM PRO: INVESTIGATION – LAW 2002 – Class #1060 Robert Weisberg
DERIVATIVES – LAW 1018 – Class #1061 Kimberly Summe
EMPIRICAL LEGAL STUDIES: RES – LAW 7510 – Class #1064 Mariana Castrellon
ENV LAW CLC: CLC PRACTICE – LAW 908A – Class #1068 Deborah Sivas
ENV LAW CLC: CLC METHODS – LAW 908B – Class #1069 Deborah Sivas
ENV LAW CLC: CLC COURSEWK – LAW 908C – Class #1070 Deborah Sivas
FEDERAL INDIAN LAW – LAW 7030 – Class #10568 Gregory Ablavsky
IMMIGRATION LAW – LAW 7026 – Class #1161 Pratheepan Gulasekaram
IN HOUSE PROD & TECH COUNSEL – LAW 4055 – Class #1082 Lucia Guh-Siesel
INTRODUCTION TO IP – LAW 4005 – Class #1088 Lisa Ouellette
IP: THE BUS & LAW TECH & PAT – LAW 4011 – Class #1084 Joseph Yang
IP: COPYRIGHT – LAW 4007 – Class #1083 Paul Goldstein
IP: TRADEMARK – LAW 4012 – Class #1085 Mark Lemley
LAND USE LAW – LAW 2505 – Class #1092 Andrew Schwartz
LEGAL ETHICS – LAW 6001 – Class #1101 Norman Spaulding
LEGAL RESEARCH & WRITING – LAW 219 – Class #1138 Alicia Thesing
LEGAL RESEARCH & WRITING – LAW 219 – Class #1139 Anna Mance
LEGAL RESEARCH & WRITING – LAW 219 – Class #1140 Shirin Bakhshay
LEGAL RESEARCH & WRITING – LAW 219 – Class #1141 Tyler Valeska
LEGAL RESEARCH & WRITING – LAW 219 – Class #1142 Robert Tashjian
LEGAL RESEARCH & WRITING – LAW 219 – Class #1143 Nicholas Handler
ORG & TRANS CLC: CLC PRACTICE – LAW 916A – Class #1108 Jay Mitchell
ORG & TRANS CLC: CLC METHODS – LAW 916B – Class #1109 Jay Mitchell
ORG & TRANS CLC: CLC COURSEWK – LAW 916C – Class #1110 Jay Mitchell
PP: UNLOCKING TECH ACC JUST – LAW 808J – Class #42761 David Freeman Engstrom
PP: UNLOCKING TECH ACC JUST – LAW 808J – Class #42762 David Freeman Engstrom
PP: STANF CONFLICT RESOLUTION – LAW 808H – Class #42632 Janet Martinez
REDESIGNING DISPUTE SYSTEMS – LAW 7806 – Class #1063 Janet Martinez
SPILS LAW & SOCIETY SEMINAR – LAW 8011 – Class #1120 J. Rogelio Perez-Perdomo
STATE CONSTITUTIONAL LAW – LAW 7108 – Class #1121 Jane Schacter
SUPREME CRT CLC: CLC PRACTICE – LAW 920A – Class #1125 Edward DuMont
SUPREME CRT CLC: CLC METHODS – LAW 920B – Class #1126 Edward DuMont
SUPREME CRT CLC: CLC COURSEWK – LAW 920C – Class #1127 Edward DuMont
TAXATION I – LAW 1029 – Class #1128 Joseph Bankman
TORTS – LAW 223 – Class #1131 Eun Sze
TORTS – LAW 223 – Class #1132 David Studdert
TORTS – LAW 223 – Class #1133 Robert Rabin
TORTS – LAW 223 – Class #1134 Alan Sykes
TRUSTS AND ESTATES – LAW 1033 – Class #1136 B. Pearson
YOUTH LAW & POLICY – LAW 7063 – Class #1154 Brian Blalock

Winter Quarter 2021-2022

Course Instructor(s)
ADMINISTRATIVE LAW – LAW 7001 – Class #1003 Cristina Ceballos
ADV ENVIRONMENTAL LAW CLC – LAW 908 – Class #1073 Deborah Sivas
ALW: HIGH-TECH TRANSACTIONS – LAW 7850 – Class #1016 Robyn Stanton
ARBITRATION: LAW PRACT & POL – LAW 2407 – Class #1025 Deborah Hensler
COMM LAW CLC: CLC PRACTICE – LAW 902A – Class #1040 Danielle Jones
COMM LAW CLC: CLC METHODS – LAW 902B – Class #1041 Danielle Jones
COMM LAW CLC: CLC COURSEWK – LAW 902C – Class #1042 Danielle Jones
CONFRONT MISINFO ONLINE – LAW 4053 – Class #1046 Allen Weiner
CONSTITUTIONAL LAW – LAW 203 – Class #1048 Jenny Martinez
CONSTITUTIONAL LAW – LAW 203 – Class #1049 Bernadette Meyler
CONSTITUTIONAL LAW – LAW 203 – Class #1050 Anne O’Connell
CONSTITUTIONAL LAW: SPEECH – LAW 7012 – Class #1051 Michael McConnell
CONTRACTS: AMERICAN LAW – LAW 1007 – Class #1058 Robert Gordon
CORPORATE GOVERNANCE – LAW – Class #1059 Colleen Honigsberg
CORPORATIONS – LAW 1013 – Class #1062 Michael Klausner
CRIM JUST & CRISIS OF AMER DEM – LAW 2028 – Class #33305 David Sklansky
CRIM PRO CLC: CLC PRACTICE – LAW 906A – Class #1067 George Fisher
CRIM PRO CLC: CLC METHODS – LAW 906B – Class #1068 George Fisher
CRIM PRO CLC: CLC COURSEWK – LAW 906C – Class #1069 George Fisher
CRIMINAL LAW – LAW 207 – Class #1064 Mary Fan
CRIMINAL LAW – LAW 207 – Class #1065 David Sklansky
CRIMINAL LAW – LAW 207 – Class #1066 Robert Weisberg
DATA: PRIV, PROPTY & SECURITY – LAW 4046 – Class #1070 Paul Goldstein
ECONOMIC ANALYSIS OF LAW – LAW 7502 – Class #1072 A. Polinsky
ENV LAW CLC: CLC PRACTICE – LAW 908A – Class #1074 Deborah Sivas
ENV LAW CLC: CLC METHODS – LAW 908B – Class #1075 Deborah Sivas
ENV LAW CLC: CLC COURSEWK – LAW 908C – Class #1076 Deborah Sivas
ESTATE PLANNING – LAW 1021 – Class #1077 B. Pearson
EVIDENCE – LAW 2402 – Class #1080 George Fisher
FED LIT GLOBAL: COURSEWORK – LAW 224A – Class #1155 Robert Tashjian
FEDERAL COURTS – LAW 2403 – Class #1085 Norman Spaulding
HEALTH LAW: FINANCE & INSUR – LAW 3001 – Class #1089 Christian Garcia
HISTORY OF CRIM JUSTICE – LAW 2020 – Class #1090 Lawrence Friedman
HOW TO ASK A QUESTION – LAW 3254 – Class #29565 Shanin Specter
IMMGRTS’ RTS CLC: CLC PRACTICE – LAW 910A – Class #33881 Jayashri Srikantiah
IMMGRTS’ RTS CLC: CLC COURSEWK – LAW 910C – Class #33883 Jayashri Srikantiah
INTL INVESTMENT LAW – LAW 5011 – Class #1097 Alan Sykes
INTL TRADE LAW – LAW 5014 – Class #1099 Alan Sykes
IP & ANTITRUST LAW – LAW 4006 – Class #1093 Mark Lemley
IP & INNOV CLC: CLC PRACTICE – LAW 914A – Class #17860 Phillip Malone
IP & INNOV CLC: CLC METHODS – LAW 914B – Class #17861 Phillip Malone
IP & INNOV CLC: CLC COURSEWK – LAW 914C – Class #17862 Phillip Malone
IP: INTL COMPARATIVE COPYRIGHT – LAW 4018 – Class #1094 Paul Goldstein
LABOR LAW – LAW 7059 – Class #1174 William Gould
LAW & BIOSCIENCES: GENETICS – LAW 3004 – Class #1173 Hank Greely
LEGAL ETHICS: PLAINTIFFS’ LWYR – LAW 6004 – Class #1114 Nora Engstrom
LOCAL GOVERNMENT LAW – LAW 7051 – Class #1116 Richard Ford
LOCAL GOVERNMENT LAW – LAW 7051 – Class #1117 Richard Ford
PP: UNLOCKING TECH ACC JUST – LAW 808J – Class #33049 David Freeman Engstrom
PP: AFGHAN HUMANITARIAN CRIS – LAW 808M – Class #34251 Erik Jensen
PP: DRAW CONGRESS – LAW 808I – Class #32952 Nathaniel Persily
PROB SOLVING & DECISION MAKING – LAW 7508 – Class #1129 Paul Brest
REFORMING THE PROFESSION – LAW 6016 – Class #1036 Jason Solomon
RELIGIOUS LIB CLC: CLC PRAC – LAW 918A – Class #1133 James Sonne
RELIGIOUS LIB CLC: CLC METHODS – LAW 918B – Class #1134 James Sonne
RELIGIOUS LIB CLC: CLC COURSEWK – LAW 918C – Class #1135 James Sonne
THE BUSINESS OF WATER – LAW 2508 – Class #1141 Matt Kline
TRANSITIONAL JUSTICE – LAW 7086 – Class #1142 Jamie O’Connell
WATER LAW – LAW 2519 – Class #1144 Barton Thompson
YOUTH & EDU LAW: CLC PRACTICE – LAW 922A – Class #1146 William Koski
YOUTH & EDU LAW: CLC METHODS – LAW 922B – Class #1147 William Koski
YOUTH & EDU LAW: CLC COURSEWK – LAW 922C – Class #1148 William Koski

Autumn Quarter 2020-2021

Course Instructor(s)
ADMINISTRATIVE LAW – LAW 7001 – Class #1031 Anne O’Connell
SUPREME CRT CLC: CLC PRACTICE – LAW 920A – Class #1045 Brian Fletcher, Pamela Karlan, Jeffrey Fisher
SUPREME CRT CLC: CLC METHODS – LAW 920B – Class #1046 Brian Fletcher, Pamela Karlan, Jeffrey Fisher
SUPREME CRT CLC: CLC COURSEWK – LAW 920C – Class #1047 Brian Fletcher, Pamela Karlan, Jeffrey Fisher
COMPARATIVE LAW & SOCIETY – LAW 5042 – Class #1052 Lawrence Friedman
CONSTITUTIONAL POLITICS – LAW 7005 – Class #1054 Jane Schacter
CORPORATIONS – LAW 1013 – Class #1056 Michael Klausner
CRIM PRO: INVESTIGATION – LAW 2002 – Class #1057 Robert Weisberg
EVIDENCE – LAW 2402 – Class #1063 David Sklansky
FEDERAL COURTS – LAW 2403 – Class #1064 Charles Tyler
U.S. LEGAL HISTORY – LAW 3504 – Class #1066 Gregory Ablavsky
IP: COPYRIGHT – LAW 4007 – Class #1067 Paul Goldstein
IP: THE BUS & LAW TECH & PAT – LAW 4011 – Class #1068 Joseph Yang, Nader Mousavi
INTRODUCTION TO IP – LAW 4005 – Class #1073 Lisa Ouellette
LAW AND ECONOMICS SEMINAR I – LAW 7506 – Class #1078 A. Mitchell Polinksy, John Donohue
LEGAL ETHICS – LAW 6001 – Class #1079 Deborah Rhode
ALW: APPELLATE LITIGATION – LAW 7836 – Class #1083 Steven Hirsch
ORG & TRANS CLC: CLC PRACTICE – LAW 916A – Class #1088 Jay Mitchell, Michelle Sonu
ORG & TRANS CLC: CLC METHODS – LAW 916B – Class #1089 Jay Mitchell, Michelle Sonu
ORG & TRANS CLC: CLC COURSEWK – LAW 916C – Class #1090 Jay Mitchell, Michelle Sonu
REMEDIES – LAW 7038 – Class #1097 Mark Lemley
SPILS LAW & SOCIETY SEMINAR – LAW 8011 – Class #1098 J. Rogelio Perez-Perdomo, Lawrence Friedman
STATUTORY INTERPRETATION – LAW 7038 – Class #1099 Jane Schacter
TAXATION I – LAW 1029 Class #1100 Joseph Bankman
INTL CRIM LAW & ITS ENFORCEMNT – LAW 5003 – Class #1211 Beth Van Schaack
INTL CRIM LAW & ITS ENFORCEMNT – LAW 5003 – Class #1212 Beth Van Schaack
U.S. LEGAL HISTORY – LAW 3504 – Class #1250 Gregory Ablavsky
PP: INNOV PRIVACY PROTECTION – LAW 807S – Class #18654 Phillip Malone, Tom Rubin
PROS DIS & ETHC FED CRIM LAW – LAW 2027 – Class #29249 Geoffrey Berman
PP: COVID-19 & EFFECT VD TECH – LAW 807U – Class #29321 Debbie Mukamal, Robert Weisberg
PP: SELECTIVE DE-POLICING – LAW 807X – Class #30240 David Sklansky, Debbie Mukamal, Ralph Banks, Robert Weisberg

Winter Quarter 2020-2021

Course Instructor(s)
CONSTITUTIONAL LAW – LAW 203 – Class #1002 Jenny Martinez
CONSTITUTIONAL LAW – LAW 203 – Class #1003 Anne O’Connell
CONSTITUTIONAL LAW – LAW 203 – Class #1004 Nathaniel Persily
CRIMINAL LAW – LAW 207 – Class #1005 Rabia Belt
CRIMINAL LAW – LAW 207 – Class #1007 Robert Weisberg
FED LIT GLOBAL: COURSEWORK – LAW 224A – Class #1008 Yonina Alexander
FED LIT GLOBAL: COURSEWORK – LAW 224A – Class #1009 Shirin Bakhshay
FED LIT GLOBAL: COURSEWORK – LAW 224A – Class #1010 Meredith Dearborn
FED LIT GLOBAL: COURSEWORK – LAW 224A – Class #1011 Elizabeth Gropman
FED LIT GLOBAL: COURSEWORK – LAW 224A – Class #1012 Anna Mance
FED LIT GLOBAL: COURSEWORK – LAW 224A – Class #1013 Jeanne Merino
FED LIT GLOBAL: COURSEWORK – LAW 224A – Class #1014 Maxwell Pritt
FED LIT GLOBAL: COURSEWORK – LAW 224A – Class #1015 Ji Seon Song
FED LIT GLOBAL: COURSEWORK – LAW 224A – Class #1016 Robert Tashjian
FED LIT GLOBAL: COURSEWORK – LAW 224A – Class #1017 Alicia Thesing
ADMINISTRATIVE LAW – LAW 7001 – Class #1027 David Freeman Engstrom
ADV CIVIL PROCEDURE – LAW 2401 – Class #1028 Diego Zambrano
ENV LAW CLC: CLC PRACTICE – LAW 908A – Class #1035 Deborah Sivas, Matthew Sanders
ENV LAW CLC : CLC METHODS – LAW 908B – Class #1036 Deborah Sivas, Matthew Sanders
IMMGRTS’ RTS CLC: CLC PRACTICE – LAW 910A – Class #1039 Jayashri Srikantiah, Lisa Weissman-Ward
IMMGRTS’ RTS CLC: CLC METHODS – LAW 910B – Class #1040 Jayashri Srikantiah, Lisa Weissman-Ward
IMMGRTS’ RTS CLC: CLC COURSEWK – LAW 910C – Class #1041 Jayashri Srikantiah, Lisa Weissman-Ward
IP & INNOV CLC: CLC PRACTICE – LAW 914A – Class #1043 Phillip Malone
IP & INNOV CLC: CLC METHODS – LAW 914B – Class #1044  Phillip Malone
IP & INNOV CLC: CLC COURSEWK – LAW 914C – Class #1045  Phillip Malone
RELIGIOUS LIB CLC: CLC PRAC – LAW 918A – Class #1047 James Sonne, Zeba Huq
RELIGIOUS LIB CLC: CLC METHODS – LAW 918B – Class #1048  James Sonne, Zeba Huq
RELIGIOUS LIB CLC: CLC COURSEWK – LAW 918C – Class #1049  James Sonne, Zeba Huq
YOUTH & EDU LAW: CLC PRACTICE – LAW 922A – Class #1052 Tara Ford, William Koski
YOUTH & EDU LAW: CLC METHODS – LAW 922B – Class #1053 Tara Ford, William Koski
YOUTH & EDU LAW: CLC COURSEWK – LAW 922C – Class #1054 Tara Ford, William Koski
ADVANCED TORTS – LAW 4017 – Class 1057 Robert Rabin
BEHIND DOC CURTAIN: LAW SCH – LAW 5810 – Class #1058 Mark Kelman
MEDIA, TECH, & THE 1ST AMEND – LAW 4001 – Class #1064 Barbara van Schewick
CONTRACTS: AMERICAN LAW – LAW 1007 – Class #1066 Robert Gordon
CRIM PRO CLC: CLC PRACTICE – LAW 906A – Class #1067 George Fisher
CRIM PRO CLC: CLC METHODS – LAW 906B – Class #1068 George Fisher
CRIM PRO CLC: CLC COURSEWK – LAW 906C – Class #1069 George Fisher
DATA: PRIV, PROPTY & SECURITY – LAW 4046 – Class #1072 Paul Goldstein, Tom Rubin
DEALS II – LAW 1017 – Class #1073 Michael Klausner
ECONOMIC ANALYSIS OF LAW – LAW 7502 – Class #1074 A. Mitchell Polinsky
EVIDENCE – LAW 2402 – Class #1077 George Fisher
FEDERAL COURTS – LAW 2403 – Class #1078 Norman Spaulding
FEDERAL INDIAN LAW – LAW 7030 – Class #1079 Gregory Ablavsky
GENDER, LAW, & PUBLIC POLICY – LAW 7013 – Class #1080 Joanna Grossman
IMMIGRATION LAW – LAW 7026 – Class #1086 Lucas Guttentag
IP: INTL COMPARATIVE COPYRIGHT – LAW 4018 – Class #1087 Paul Goldstein
INTERNATIONAL HUMAN RIGHTS – LAW 5010 – Class #1090 Beth Van Schaack
LAW OF DEMOCRACY – LAW 7036 – Class #1104 Nathaniel Persily
LEGAL ETHICS: PLAINTIFF’S LWYR – LAW 6004 – Class #1106 Nora Engstrom
LOCAL GOVERNMENT LAW – LAW 7051 – Class #1108 Michelle Anderson
TRANSITIONAL JUSTICE – LAW 7086 – Class #1115 Jamie O’Connell
SECURITIES REGULATION – LAW 1027 – Class #1117 Joseph Grundfest
SUPREME COURT SIMULATION SEM – LAW 7044 – Class #1125 Lawrence Marshall
VIDEO GAME LAW – LAW 4029 – Class #1129 Mark Lemley
THE LAW OF WAR – LAW 5019 – Class #1133 Allen Weiner
GLOBAL BUS LAW – ASIA – LAW 1060 – Class #1135 Curtis Milhaupt
INTRO TO LAW & BIOSCIENCES – LAW 3012 – Class #1147 Hank Greely
PP: HUMAN RHTS & INTL JUSTICE – LAW 807R – Class #1149 Beth Van Schaack
PP: DEV BEST PRAC CLEAN WATR – LAW 807W – Class 5844 Daniel Ho, Deborah Sivas
RECONSTRUCTION: 13TH, 14TH, 15TH – LAW 7100 – Class #31563 Michael McConnell
HISTORY OF CRIM JUSTICE – LAW 2020 – Class #31989 Lawrence Friedman
FAMILY LAW I: REG MARRIAGE – LAW 7075 – Class #33797 Ralph Banks
PP: CREATNG NAT RESCH CLOUD – LAW 807Z – Class #33899 Daniel Ho, Jennifer King, Russell Wald
PP: INOV PRIVACY PROTECTION – LAW 807S – Class #34059 Phillip Malone, Tom Rubin
CRIM DEFENSE CLC: CLC METHODS – LAW 904A – Class #34438 Ronald Tyler, Suzanne Luban
CRIM DEFENSE CLC: CLC PRACTICE – LAW 904B – Class #34439 Ronald Tyler, Suzanne Luban
CRIM DEFENSE CLC: CLC COURSEWK – LAW 904C – Class #34440 Ronald Tyler, Suzanne Luban
PP: THE SANTA CLARA CTY LPP – LAW 807G – Class #34657 Michelle Anderson

Spring Quarter 2020-2021

Course Instructor(s)
PROPERTY – LAW 217 – Class #1002 Gregory Ablavsky
PROPERTY – LAW 217 – Class #1003 Michelle Anderson
PROPERTY – LAW 217 – Class #1004 Mark Kelman
FED LIT GLOBAL: METHD & PRAC – LAW 224B – Class #1005 Shirin Bakhshay
FED LIT GLOBAL: METHD & PRAC – LAW 224B – Class #1006 Meredith Dearborn
FED LIT GLOBAL: METHD & PRAC – LAW 224B – Class #1007 Elizabeth Gropman
FED LIT GLOBAL: METHD & PRAC – LAW 224B – Class #1008 Anna Mace
FED LIT GLOBAL: METHD & PRAC – LAW 224B – Class #1009 Jeanne Merino
FED LIT GLOBAL: METHD & PRAC – LAW 224B – Class #1010 Maxwell Pritt
FED LIT GLOBAL: METHD & PRAC – LAW 224B – Class #1011 Ji Seon Song
FED LIT GLOBAL: METHD & PRAC – LAW 224B – Class #1012 Robert Tashjian
FED LIT GLOBAL: METHD & PRAC – LAW 224B – Class #1013 Alicia Thesing
ADV COMMUNITY LAW CLINIC – LAW 902 Class #1024 Danielle Jones, Juliet Brodie, Lisa Douglass
COMM LAW CLC: CLC PRACTICE – LAW 902A – Class #1025 Danielle Jones, Juliet Brodie, Lisa Douglass
COMM LAW CLC: CLC METHODS – LAW 902B – Class #1026 Danielle Jones, Juliet Brodie, Lisa Douglass
COMM LAW CLC: CLC COURSEWK – LAW 902C – Class #1027 Danielle Jones, Juliet Brodie, Lisa Douglass
CRIM DEFENSE CLC: CLC PRACTICE – LAW 904A – Class #1029 Ronald Tyler, Suzanne Luban
CRIM DEFENSE CLC: CLC METHODS – LAW 904B – Class #1030  Ronald Tyler, Suzanne Luban
CRIM DEFENSE CLC: CLC COURSEWK – LAW 904C – Class #1031  Ronald Tyler, Suzanne Luban
IMMGRTS’ RTS CLC: CLC PRACTICE – LAW 910A – Class #1034 Lisa Weissman-Ward, Jayashri Srikantiah
IMMGRTS’ RTS CLC: CLC METHODS – LAW 910B – Class #1035 Lisa Weissman-Ward, Jayashri Srikantiah
IMMGRTS’ RTS CLC: CLC COURSEWK – LAW 910C – Class #1036 Lisa Weissman-Ward, Jayashri Srikantiah
RELIGIOUS LIB CLC: CLC PRAC – LAW 918A – Class #1042 James Sonne, Zeba Huq
RELIGIOUS LIB CLC: CLC COURSEWK – LAW 918C – Class #1044 James Sonne, Zeba Huq
ADV SUPREME CORT LIT CLC – LAW 920 – Class #1045 Edward DuMont, Jeffrey Fisher, Kendall Turner, Yaira Dubin
SUPREME CRT CLC: CLC PRACTICE – LAW 920A – Class #1046 Edward DuMont, Jeffrey Fisher, Kendall Turner, Yaira Dubin
SUPREME CRT CLC: CLC METHODS – LAW 920B – Class #1047 Edward DuMont, Jeffrey Fisher, Kendall Turner, Yaira Dubin
SUPREME CRT CLC: CLC COURSEWK – LAW 920C – Class #1048 Edward DuMont, Jeffrey Fisher, Kendall Turner, Yaira Dubin
YOUTH & EDU LAW: CLC METHODS – LAW 922A – Class #1050 Tara Ford, William Koski
YOUTH & EDU LAW: CLC METHODS – LAW 922B – Class #1051 Tara Ford, William Koski
YOUTH & EDU LAW: CLC COURSEWRK – LAW 922C – Class #1052 Tara Ford, William Koski
BANKRUPTCY – LAW 1003 – Class #1057 George Triantis
CARROTS, STICKS, NORMS – LAW 7501 – Class #1060 Robert MacCoun
CARROTS, STICKS, NORMS – LAW 7501 – Class #1061 Robert MacCoun
CONSTITUTIONAL LAW: SPEECH – LAW 7012 – Class #1065 Michael McConnell
CON LAW: 14TH AMENDMENT – LAW 7010A – Class #1066 Ralph Banks
CORPORATIONS – LAW 1013 – Class #1068 Curtis Milhaupt
CRIM PROCEDURE: ADJUDICATION – LAW 2001 – Class #1070 Robert Weisberg
DISABILITY LAW – LAW 7018 – Class #1072 Rabia Belt
HEALTH LAW: THE FDA – LAW 3003 – Class #1082 Hank Greely
HIST OF CIVIL RIGHTS LAW – LAW 7838 – Class #1083 Rabia Belt
IP: PATENTS – LAW 4010 – Class #1086 Lisa Ouellette
INTERNATIONAL LAW – LAW 5013 – Class #1087 Allen Weiner
INTL TRADE LAW – LAW 5013 – Class #1090 Alan Sykes
INTRODUCTION TO IP – LAW 4005 – Class #1092 Mark Lemley
LAW & POLITICS OF BUREAUCRACY – LAW 7096 – Class #1095 Daniel Ho
BUS, SOC, RESP, & HUMAN RIGHTS – LAW 1047 – Class #1103 Jamie O’Connell
ORG & TRANS CLC: CLC PRACTICE – LAW 916A – Class #1111 Jay Mitchell, Michelle Sonu
ORG & TRANS CLC: CLC METHODS – LAW 916B – Class #1112 Jay Mitchell, Michelle Sonu
ORG & TRANS CLC: CLC COURSEWK – LAW 916C – Class #1113 Jay Mitchell, Michelle Sonu
TAXATION I – LAW 1029 – Class #1120 Jacob Goldin
THE AMERICAN LGL PROFESSION – LAW 6003 – Class #1122 Robert Gordon
CORPORATE GOVERNANCE – LAW 1049 – Class #1130 Colleen Honigsberg
OPTIMAL SIZE & SCOPE GOV – LAW 7099 – Class #1134 John Donohue
INTRO TO LEGAL RESEARCH – LAW 7851 – Class #1136 Grace Lo
INTRO TO LEGAL RESEARCH – LAW 7851 – Class #1136 Katherine Siler
GOV ARTIFICIAL INTELLIGENCE – LAW 4052 – Class #32287 Mariano-Florentino Cuellar, Marietje Schaake
SOC RESP, RACE, GENDER, CORP – LAW 1070 – Class #33221 Joseph Grundfest
RACE, DISADVG, & ELITE EDUC – LAW 7076 – Class #33445 Ralph Banks
PP: CREATING NAT RESCH CLOUD – LAW 807Z – Class #33459 Daniel Ho, Russell Wald
EVIDENCE – LAW 2402 – Class #33504 David Sklanksy
CON LAW: 14TH AMENDMENT – LAW 7010A – Class #34062 Ralph Banks
HEALTH LAW: IMPRV PUBLIC HLTH – LAW 3009 – Class #34195 Michelle Mello